Avtor: arhiv Objavljeno: 22. 04. 2007

Praznik Marijinega Vnebovzetja

KRANJ-PRIMSKOVO €“ Starodavna božja pot pri Mariji Vnebovzeti vabi na praznovanje Marijinega Vnebovzetja. V torek, 14. avgusta, ob 19.30 uri bo slovesna maša, ki jo bo daroval ljubljanski nadškof msgr. Alojz Uran, po njej pa procesija s kipom primskovške Matere Božje iz 15. stoletja. Vabimo tudi narodne noše. Romarsko bedenje z molitvijo in pesmijo bo do polnoči.

V sredo, 15. avgusta, bosta dopoldne dve sveti maši, ob 7. in 9. uri. Ob 15.00 uri bodo slovesne litanije Matere Božje, ki jih bo vodil dekan, prelat Stanislav Zidar, nato pred izpostavljenim Najsvetejšim molitev Prenove v Duhu, FD in molitvenih skupin.

Sklepna slovesnost z mašo in obnovo posvetitve Mariji bo ob 17.00 uri. Vodil jo bo p. Lojze Markelj. Po maši ste vabljeni na župnijsko žegnanjsko srečanje, ki bo ob cerkvi.