Svetopismeska skupina

V župniji Kranj Primskovo imamo tudi biblični oziroma svetopisemski krožek. Srečujemo se že 20 leto, vsak torek zvečer po Sveti maši.

Doslej smo že v grobem predelali vse knjige Stare in Nove zaveze. Prav tako smo obdelali Katekizem katoliške Cerkve.

Letos, v letu svetega pisma, smo pričeli podrobneje proučevati 5 Mojzesovih knjig - Pentatevh, knjige sodnikov in še nekatere.Trenutno smo pri prvi knjigi kraljev, oziroma pri Davidu in Salomonu.

Srečanja vodi in zelo razumljivo razlaga župnik, gospod Franc Godec. Vedno se naučimo kaj novega. Povabljeni vsi, pridite, da bomo skupaj odkrivali in spoznavali modrost in lepote Svetega Pisma ter zgodovino krščanstva!

Sveto pismo, v slovenskem jeziku, na internetu najdete tukaj!, ogledate pa si lahko tudi božjo besedo dneva (link)